Teie voodi peaks olema rahulik ja puhas pelgupaik.

Igaüks väärib ülimat mugavust ning täiesti puhta ja hea lõhnaga voodipesu.

Kuidas aga pesta voodipesu õigesti?

  1. Lugege kõiki silte/etikette, et olla kindel kas on mingeid spetsiifilisi puhastustingimusi mida järgida. Enamik voodipesu saab pesta kodus pesumasinas, kuid spetsiaalsed kangad võivad vajada erikäsitlemist.
  2. Pese hooldusmärgistuses loetletud kuumima veetemperatuuri seadistusega. Polüester-segusid pestakse enamasti sooja veega, samas kui puuvill talub kuuma vett. Kuum vesi hävitab kõige rohkem baktereid ja eemaldab ka tolmulestad, mis tekivad voodilinadesse.
  3. Pese voodipesu iga nädala tagant. Kuigi mõnikord on lihtne unustada, mõelge sellele nii: mõned inimesed veedavad rohkem aega voodis kui oma riietuses. Me peseme riideid regulaarselt, nii et voodipesu ei peaks sellest erinema.
  4. Sorteerige värvi järgi. Nagu rõivadki: tumedad värvid (nagu nt punamne) võivad kergelt heledatele toonidele värvi anda.
  5. Kui võimalik,kuivatage voodipesu pahupidi. Päike on looduslik desinfektsioonivahend ja aitab valgendada valgeid, kuid võib pleegitada erksamaid värve. Kui ilm või aeg seda ei võimalda, kuivatage oma voodipesu pesukuivatiga.
  6. Triikige voodipesu! Kuna triikimine aitab tappa viimasedki säilinud mikroobid ja tolmulestad. Triikimine aitab teil ka voodipesu lihtsamalt hoiustada kapis, kuna triigitud pesu võtab vähem ruumi.
  7. Hoidke värskelt pestud voodipesu kuivas jahedas kohas. Päikesepaistetel on kasu voodipesu kuivatamisel üks kord iga paari kuu tagant. Kui aga soovite, et voodilinad oleksid nagu uued, eriti kui tegemist on värvilise voodipesuga, hoidke neid otsese päikesevalguse eest, et vältida pleekimist.
  8. Selleks, et hoida vastavaid komplekte koos, pange iga komplekt ühte padjapüüridest.
  9. Hoidke igale voodile kolm komplekti voodipesu. Vahetage oma voodipesu iga nädal, et säilitada oma voodites puhas ja värske tunde.

       

   Copyright Toom Tekstiil AS. All rights reserved.